Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Jak korzystać z serwisu?

Czym jest Serwis Pomoc Dziecku?

  • Zajęcia z dzieckiem niesłyszącym, Instytut Głuchoniemych

www.pomocdziecku.um.warszawa.pl

Serwis Pomoc Dziecku informuje o pomocy dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i ich rodzin, świadczonej bezpłatnie przez placówki prowadzone przez m. st. Warszawę w zakresie edukacji, zdrowia i pomocy  społecznej.

Serwis współtworzą  m.in. poradnie psychologiczno-pedagogiczne, przedszkola specjalne, szkoły i ośrodki specjalne, szkoły integracyjne, szkoły ogólnodostępne z oddziałami integracyjnymi,  ośrodki pomocy społecznej, placówki służby zdrowia o profilu dziecięcym.

13 stycznia 2010r., w dniu otwarcia serwisu, swoje oferty pomocowe przedstawiło ponad 100 placówek.  Projekt Serwis Pomoc Dziecku ma charakter rozwojowy i zakłada rosnącą liczbę jednostek publikujących. W zakładce "Organizacje pozarządowe" znajduje się również wykaz  warszawskich organizacji pozarządowych realizujących dotowane przez m. st. Warszawę projekty na rzecz dziecka  niepełnosprawnego.

Idea strony internetowej scalającej  informację o pomocy dziecku i jego rodzinie  zrodziła się w środowisku psychologów, pedagogów specjalnych i dyrektorów szkół specjalnych. To przedstawiciele tego środowiska opracowali założenia serwisu i zasady jego funkcjonowania.  Od początku serwis był realizowany oddolnie, siłami społecznymi, przy minimalnym zaanagażowaniu środków miejskich.

Serwis Pomoc Dziecku to dzieło żywe, redagowane zbiorowo, z tego też powodu nie zawsze spójne i kompletne. Autorzy serwisu będą wdzięczni za wszystkie konstruktywne uwagi na temat publikowanych w nim treści i rozwiązań informatycznych. Uwagi prosimy przesyłać na adresy emailowe podane w zakładce Kontakt.  

Serwis Pomoc Dziecku jest uzupełnieniem i wyspecjalizowanym rozszerzeniem serwisu Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl  oraz serwisu m. st. Warszawy www.um.warszawa.pl

 

 

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Jolanta Markiewicz - Król | Data: 2009-12-10 13:16
Ilość wyświetleń 4704

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu