Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności » Dla dzieci i młodzieży

Wiadomość archiwalna

Kino Myszki Norki – Najlepsze Polskie Kreskówki

We czwartek 20 maja o godz. 17.00 Klub Myszki Norki zaprasza do Kina Alchemia na bezpłatny seans „Kina Myszki Norki - Najlepsze Polskie Kreskówki” z cyklu „Z Matką Ziemią pod rękę”.

Kino Myszki NorkiNajlepsze Polskie Kreskówki

We czwartek 20 maja o godz. 17.00 Klub Myszki Norki zaprasza do Kina Alchemia na bezpłatny seans „Kina Myszki Norki - Najlepsze Polskie Kreskówki” z cyklu „Z Matką Ziemią pod rękę”.

W 2010 roku Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" kontynuuje projekt pt. "Kino Myszki Norki - Najlepsze Polskie Kreskówki". Spotkania odbywają się we czwartki o godz. 17.00 w kinie Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie. W tym roku pokazy zostały podzielone na 4 cykle tematyczne trwające po 3 miesiące każdy. W ramach każdego cyklu przygotowaliśmy dla Was konkurs plastyczny ze wspaniałymi nagrodami!

Drugi cykl tematyczny nosi tytuł „Z Matką Ziemią pod rękę”. W jego ramach obejrzymy filmy o przyrodzie, ochronie środowiska, ekologii, a także zwierzętach i ich traktowaniu. Nauczymy się dbania o otaczający nas świat. Na majowym seansie obejrzymy następujące kreskówki:

Kruk

Seria: PRZYGODY BOLKA I LOLKA

Opis : Do karmnika zbudowanego przez Bolka i Lolka przylatuje kruk i odpędza inne ptaki. Chłopcy łapią kruka, ale nie chcąc go trzymać w niewoli, budują drugi karmnik specjalnie dla kruka i od tej pory nie przeszkadza on już innym ptakom.

Reksio i kukułka

Seria: REKSIO I PTAKI

Opis : Kukułka podrzuca swoje jajo do gniazda dzięcioła. Ten podrzuca je innym ptakom, ale one nie chcą przyjąć kukułczego jaja. Reksio organizuje wspólne wysiadywanie jajka. Wykluwa się kukułka, rośnie szybko i zjada pożerające krzaki agrestu gąsienice.

Podwodna wycieczka

Seria: PRZYGODY BOLKA I LOLKA

Opis : Bolek i Lolek konstruują podwodny pojazd, którym wyruszają na wycieczkę. Zauważają, że dno jest zaśmiecone, a woda coraz brudniejsza. Okazuje się, że to wypływające z fabryki ścieki zanieczyszczają wodę. Chłopcy swoją interwencją przyczyniają się do tego, że fabryka buduje oczyszczalnię ścieków, a woda znowu jest czysta.

Reksio i pelikan

Seria: REKSIO I PTAKI

Opis : Rybak wyrzuca na podwórko złapanego w sieci pelikana, który oszołomiony niezdarnie porusza się po ziemi, co wywołuje śmiech i kpiny podwórkowego towarzystwa. Reksio konstruuje dla ptaka specjalną wyrzutnię i ptak wzbija się w powietrze. Lata fantastycznie. Zdumione zwierzęta przekonują się, że pelikan nie jest takim niezdarą, za jakiego go miały.

Psiaczek      

Seria: PRZYGODY BOLKA I LOLKA

Opis : Bolek i Lolek opiekują się bezdomnym pieskiem.

Kino Myszki Norki – Najlepsze Polskie Kreskówki jest wspólnym projektem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Fundacji Filmowa Warszawa. Podczas bezpłatnych pokazów filmowych prezentujemy dzieciom klasyczne polskie kreskówki zrealizowane przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Animatorzy Studia są twórcami ulubionych przez dzieci postaci, takich jak Bolek i Lolek, Reksio czy Błękitny Rycerzyk, ale i mniej znanych serii jak „Bocianowo” czy „Sceny z życia smoków”. Proponowane przez nas bajki pozbawione są przemocy, uczą najmłodszych właściwych postaw oraz promują najważniejsze wartości, jak rodzina, przyjaźń i uczciwość. Po każdym seansie Myszka Norka rozmawia z dziećmi na temat morału oraz wniosków, jakie wyciągnęły z filmów.

Projekt Kino Myszki NorkiNajlepsze Polskie Kreskówki zakłada comiesięczne spotkania dzieci z bajką. Pokazy odbywają się zawsze we czwartki o godz. 17.00 w kinie Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie (Stare Miasto).

Terminy i tytuły pokazów:
20 maja, 17 czerwca – Z Matką Ziemią pod rękę
29 lipca, 26 sierpnia, 23 września – Świat pełen kolorów
21 października, 18 listopada, 16 grudnia – Zaczarowane pomysły na jesień i zimę

Pokazy przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-7 lat. Mile widziane są grupy zorganizowane.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Zgłoszenia:
telefonicznie pod nr tel.: 22 374 84 79

mailowo pod adres: myszkanorka@dzieciom.pl

Organizatorzy: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", Klub Myszki Norki, Fundacja Filmowa Warszawa

Więcej informacji na stronie www.myszkanorka.pl

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Marcin Bonaszewski | Data: 2010-05-17 09:14
Ilość wyświetleń 1210

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu