Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności » Dla dzieci i młodzieży

Wiadomość archiwalna

Kino Myszki Norki – Najlepsze Polskie Kreskówki

21 października o godz. 17.00 Klub Myszki Norki zaprasza do Kina Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie na bezpłatny seans „Kina Myszki Norki - Najlepsze Polskie Kreskówki” pierwszy z cyklu „Zaczarowane pomysły na jesień i zimę”.

 

Nasz czwarty i ostatni cykl tematyczny nosi tytuł „Zaczarowane pomysły na jesień i zimę”. W jego ramach zaprezentujemy Wam filmy pokazujące sposoby na nudę, różne gry, zabawy i pomysły na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i w domu, między innymi sport, dodatkowe zajęcia w szkole czy klubie, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz spotkania z przyjaciółmi. Ponadto w ramach cyklu ogłoszony będzie konkurs z nagrodami! W październiku czekają na Was następujące kreskówki:

Mały cyrk

Opis : Świat zbudowany z klocków „Lego”. Film pokazuje możliwości tworzenia różnych form z tych klocków.

Dwa koncerty

Opis : Komponującemu i grającemu chłopcu przeszkadzają głosy przyrody i hałasy cywilizacji. Chłopiec łączy je we wspólny koncert.

Zimowe zawody

Seria: PRZYGODY BOLKA I LOLKA

Opis : Bolek i Lolek rozgrywają między sobą zawody w dyscyplinach zimowych.

Jak zostałem detektywem

Seria: NASZ DZIADZIO

Opis : Dziadzio opowiada wnuczkowi o czasach, kiedy zabawiał się w detektywa. Zastawiał pułapki na złodzieja, ale efektem tego był fakt, że sam został okradziony.

Sportowcy

Seria: BOLEK I LOLEK

Opis : Bolek i Lolek zwabieni plakatem szkolnej olimpiady przygotowują się do sportowych zawodów. Na szkolnym boisku chłopcy trenują biegi i skoki.

Kino Myszki Norki – Najlepsze Polskie Kreskówki jest wspólnym projektem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz Fundacji Filmowa Warszawa. Podczas bezpłatnych pokazów filmowych prezentujemy dzieciom klasyczne polskie kreskówki zrealizowane przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Animatorzy Studia są twórcami ulubionych przez dzieci postaci, takich jak Bolek i Lolek, Reksio czy Błękitny Rycerzyk, ale i mniej znanych serii jak „Bocianowo” czy „Sceny z życia smoków”. Proponowane przez nas bajki pozbawione są przemocy, uczą najmłodszych właściwych postaw oraz promują najważniejsze wartości, jak rodzina, przyjaźń i uczciwość. Po każdym seansie Myszka Norka rozmawia z dziećmi na temat morału oraz wniosków, jakie wyciągnęły z filmów.

Projekt Kino Myszki NorkiNajlepsze Polskie Kreskówki zakłada comiesięczne spotkania dzieci z bajką. Pokazy odbywają się zawsze we czwartki o godz. 17.00 w kinie Alchemia przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie (Stare Miasto).

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Zgłoszenia:
telefonicznie pod nr tel.: 22 374 84 79

mailowo pod adres: myszkanorka@dzieciom.pl

Mile widziane są grupy zorganizowane.

Organizatorzy: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", Klub Myszki Norki, Fundacja Filmowa Warszawa

Więcej informacji na stronie www.myszkanorka.pl

 

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Marcin Bonaszewski | Data: 2010-10-07 11:21
Ilość wyświetleń 1197

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu