Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności » Dla rodziców

1000 pierwszych dni dla zdrowia

Nowa wersja poradnika dla rodziców już dostępna.

 

Aktualne rekomendacje to nie rewolucja w zaleceniach, a wyłącznie przypomnienie o tym nowym pokoleniom lekarzy i rodziców” – mówi prof. Hanna Szajewska - Kierownik Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. – „Rewolucja nie jest potrzebna, bo karmienie piersią było, jest i będzie optymalnym sposobem żywienia niemowląt. Karmienie piersią to najlepsze, co można dać dziecku”.

Karmienie piersią to ważny element programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia. Mleko matki jest najlepszym i najbezpieczniejszym pokarmem dla niemowlęcia. Składniki zawarte w mleku mamy wzmacniają kształtujący się układ odpornościowy, wspierają rozwój mózgu, układu nerwowego oraz dojrzewanie układu pokarmowego. Karmienie piersią programuje metabolizm i kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe już od pierwszych chwil po narodzinach.

Poradnik karmienia piersią to już czwarta wartościowa publikacja, stworzona w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. W lutym 2013 roku opublikowano Poradnik żywienia dziecka w wieku od 1. do 3. roku życia, w październiku 2013 roku – Poradnik żywienia kobiet w ciąży, natomiast pod koniec 2014 roku ukazał się Poradnik żywienia niemowląt. Krok po kroku od narodzin do pierwszych urodzin.

Pełne wersje wszystkich poradników są dostępne na edukacyjnej platformie http://www.1000dni.pl/.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Małgorzata Paprotny | Data: 2016-06-01 12:50
Ilość wyświetleń 897

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu