Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności » Dla rodziców

Wiadomość archiwalna

GRUPA PSYCHOEDUKACYJNO-WSPARCIOWA

Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza rodziców będących w konflikcie okołorozwodowym.

 

Grupa przeznaczona jest dla rodziców będących w sytuacji rozwodu, separacji lub rozstania z byłym partnerem. Konflikty między byłymi partnerami, kryzysy małżeńskie, rozwód bądź separacje to sytuacje uruchamiające przeżywanie bardzo silnych emocji takich jak: rozczarowanie, złość, niechęć, żal czy wrogość. Bywa tak, że dorosłym brakuje wsparcia i umiejętności radzenia sobie z sytuacjami  kryzysowymi i trudno im skoncentrować uwagę na dziecku i jego potrzebach.

Program zajęć obejmuje wiedzę i ćwiczenia praktyczne na temat potrzeb dziecka, potrzeb rodzica, sposobów rozwiązywania konfliktów, asertywności, zasad dobrej komunikacji, mediacji rodzinnej i radzenia sobie z emocjami. Udział w grupie daje uczestnikom konkretną wiedzę oraz możliwości przełożenia jej na sytuacje życiowe.

Spotkania grupy będą prowadzone przez dwóch trenerów-psychologów  przez 12 tygodni, w każdy czwartek miesiąca, w godzinach 17.00 – 19.30, w okresie od 29 września do 15 grudnia 2016 roku.

 Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Panią Karoliną Budzik lub z Panią Agatą Jarzyną w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem spotkań grupowych. Odbycie indywidualnej konsultacji psychologicznej jest niezbędnym warunkiem przyjęcia do grupy.

kontakt: (0-22) 626-94-19, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Centrum Interwencyjne, ul. Oleandrów 6, Warszawa.

Udział w grupie jest bezpłatny!

Grupa psychoedukacyjno-wsparciowa realizowana jest w ramach programu „Organizowanie i prowadzenie poradnictwa rodzinnego skierowanego do rodzin z problemami opiekuńczo-wychowawczymi” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawa

 

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Małgorzata Paprotny | Data: 2016-08-04 10:46
Ilość wyświetleń 404

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu