Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności » Dla specjalistów

Wiadomość archiwalna

WYKŁAD PROFESOR KATARZYNY SCHIER

Oddział Warszawski PTP zaprasza 10 stycznia 2017 r. w godzinach 18.00 – 20.00 na Uniwersytet SWPS (ul. Chodakowska 19/31 w Warszawie, Aula im. Tadeusza Tomaszewskiego). Wstęp jest bezpłatny.

Tak Autorka zapowiada swoje wystąpienie:
„Wystąpienie dotyczy problemu ukrytej formy przemocy w rodzinie, do której zaliczam parentyfikację czyli odwrócenie ról. Dziecko staje się opiekunem rodzica lub rodziców – może być rodzinnym terapeutą, mediatorem, katalizatorem napięć lub „podziwiaczem” (parentyfikacja emocjonalna);może też opiekować się chorym rodzicem, zarabiać pieniądze, prowadzić dom, być tłumaczem w sytuacji emigracji (parentyfiacja instrumentalna). W odwołaniu do wyników badań własnych oraz na
przykładzie klinicznym, dotyczącym dziewczyny w okresie dorastania, pokażę skutki takich wyzwań rodzinnych dla funkcjonowania psychicznego, w tym dla kształtowania się obrazu ciała. Parentyfikacja jest przykładem transgeranacyjnego przekazu traumy, przedstawię namysł nad tym zjawiskiem. Na  koniec, parę myśli na temat tego – jak pomóc i komu?”

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Małgorzata Paprotny | Data: 2016-11-28 22:00
Ilość wyświetleń 360

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu