Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności

WARSZAWSKIE SPOTKANIE WIGILIJNE

W dniu 17 grudnia 2017 r. w godz. 13:00 - 17:00 zapraszamy mieszkańców na ul. Ząbkowską na XIV Warszawskie Spotkanie Wigilijne

 

 Głównym punktem imprezy będzie długi około 200 metrowy stół, pokryty białym obrusem i dekoracją z gałęzi jodły. Nad stołem zawiśnie żarówkowa girlanda w stylu retro uzupełniona lekkimi i zwiewnymi dekoracjami ze wstążek. Na stole rozłożone zostaną dodatkowo śpiewniki z kolędami.
Mieszkańcy będą mieli możliwość nie tylko wspólnie biesiadować ale także śpiewać.
Wokół namiotów ze stołami zostaną ustawione choinki rozżarzone lampkami świątecznymi.
W ich pobliżu stare kredensy pełne ręcznie robionych prezentów dla Mieszkańców.
To wszystko stworzy przyjazną i przytulną domową atmosferę.
Tradycyjnie Warszawiacy wspólnie zasiądą do wigilijnego stołu, aby skosztować wigilijnych potraw przy dźwiękach kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych artystów.

Na scenie wystąpią dla Państwa m.in.: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Trupa Teatralna - Warszawiaki, Jakub Jurzyk, Karolina Jarzyńska oraz Teatr Baza ze spektaklem dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Członkowie Polskiego Związku Głuchych zaprezentują Państwu świąteczny repertuar w języku migowym.

W tym roku po raz pierwszy Warszawskie Spotkanie Wigilijne na ulicy Ząbkowskiej wzbogacą elementy multimedialne. Kamienice rozbłysną światłem i specjalnie na tę okazję przygotowanymi iluminacjami wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Pomiędzy nimi, w jednej z bram będzie czekał interaktywny, holograficzny Mikołaj zagadujący odwiedzających i (być może) spełniający ich życzenia. Będzie to okazja by zapytać Mikołaja, czy doszedł do niego nasz list, a nawet usłyszeć co tym razem przygotował dla nas pod choinkę.
Podczas spotkania czeka na Państwa mnóstwo drobnych upominków, które zostały przygotowane przez warszawskich pomocników podczas cyklu blisko 20 spotkań realizowanych przez kilka organizacji pozarządowych: Fundację Zmiana, Stowarzyszenie HokusPokus, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Otwartą Pracownię Twórczą oraz Warszawskie Bractwo Bartne.
Podczas warsztatów przygotowano ok. 4 tys. prezentów: 800 bombek, 1000 świec, 500 zakładek, 800 mydełek, 500 aniołów ręcznie rzeźbionych, 800 woreczków z herbatą i 4 tys. książek.
W trakcie spotkania Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz złoży wszystkim Warszawiakom życzenia i tradycyjnie podzieli się z nimi opłatkiem.

Przez cały czas trwania Warszawskiego Spotkania Wigilijnego odbywać się będą zajęcia plastyczne i warsztaty dla najmłodszych przygotowane przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA oraz Stowarzyszenie Mamy Czas.
Jan Kubicki wyrzeźbi syrenkę warszawską z bloku lodowego. Każdy z nas będzie mógł na bieżąco obserwować ten wyjątkowy proces twórczy.

Dbając o dostępność imprezy dla wszystkich uczestników, dokładamy starań by była ona przyjazna i dostępna dla każdego gościa poprzez następujące udogodnienia:
DOSTĘPNOŚĆ Z POMOCĄ DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH
Oba wejścia na teren imprezy tj. od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy.
Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy dostępnych będzie 5 osób. Asystenci będą posiadać imienne identyfikatory wraz ze zdjęciem.
OSOBA ZNAJĄCA JĘZYK MIGOWY DO DYSPOZYCJI
Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie.
Dodatkowo obok sceny zostanie zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek.
Ponadto konferansjer będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie.
TOALETY DOSTĘPNE DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH
Na terenie imprezy będą znajdować toalety dla osób z niepełnosprawnością.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Małgorzata Paprotny | Data: 2017-12-16 09:42
Ilość wyświetleń 385

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu