Serwis Pomoc Dziecku

Strona główna » Aktualności » Dla rodziców

Wiadomość archiwalna

OSWOIĆ AUTYZM - BEZPŁATNE KONSULTACJE I KONFERENCJA

Stowarzyszenie Razem dla Białołęki zaprasza w dniu 7 kwietnia 2018 r. na bezpłatne konsultacje w Galerii Północnej, oraz w dniu 21 kwietnia 2018r. na bezpłatną konferencję dotyczącą autyzmu.

 

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które powoduje poważne trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, komunikacji i przede wszystkim w kontaktach społecznych. Spektrum autyzmu jest zjawiskiem złożonym i trudnym. Osoby z autyzmem zupełnie inaczej odbierają obrazy, dźwięki, inaczej czują niż osoby neurotypowe. 
 
Są jednak liczne instytucje, które otaczają opieką rodzinę z autyzmem.
Między innymi poznacie ich 7 kwietnia podczas BEZPŁATNYCH KONSULTACJI SPECJALISTYCZNYCH W GALERII PÓŁNOCNEJ

Co się wydarzy w Galerii Północnej w ramach społecznej kampanii autyzmu?

* 7 kwietnia
– od 10.00 do 12.00 spotkanie z cyklu „Tajemniczy Mózg” (zrobimy mini badanie QEEG sprawdzimy aktywność fal mózgowych, zapoznamy Was z EEG Biofeedback ) i mini trening koncentracji, uwagi, pamięci) – Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci
– od 12.00 do 15.00 spotkacie się ze specjalistami z Fundacja Autismus – gdzie specjaliści udzielą informacji dot. pracy z dzieckiem z Autyzmem:
– krótka konsultacja wstępna
– porady w zakresie:
– komunikacji, mowy
– zachowań trudnych
– co po diagnozie itp.
– między 15.00 a 16.00 odwiedzi nas mistrz Polski i olimpijki Eryk Rodzik z podopiecznymi Akademia Taekwondo Jaguar – Pan Eryk i dzieci zademonstrują pokaz Taekwondo Olimpijskiego
– od 16.00 do 19.00 zaszczycą nas specjaliści Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Krasnal: psycholog, pedagog specjalny, terapeuta dzieci z CZR, z tymi specjalistami skonsultujecie swoją wątpliwości.
W tym czasie od 16.00 do 19.00 odbędą się także zabawy sensoryczne ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Krasnal 
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!

Finałem powyższych wydarzeń będzie konferencja „Oswoić Autyzm” 21 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Kultury pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia dla Białołęki.

 

Drukuj | Wyślij znajomym | Zgłoś błąd w artykule
Autor wiadomości: Małgorzata Paprotny | Data: 2018-03-15 10:59
Ilość wyświetleń 321

Copyright @ 2010 Urząd m.st. Warszawy Biuro Edukacji i Poradnia TOP

Administrator: mail | Archiwum | Mapa serwisu