Serwis Pomoc Dziecku

Logo
Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie SP ZOZ
Żelazna 90; Wola
01-004 Warszawa
Tel: 225369300
Email:
szpital@szpitalzelazna.pl
WWW: www.szpitalzelazna.pl

Typ placówki: Zdrowie

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

W pierwszym półroczu 2012 roku w Szpitalu św. Zofii odbylo się 2531 porodów. Urodziło się 1258 dziewczynek i 1302 chłopców.Szpital Specjalistyczny św. Zofii powstał w 1912 roku jest jednym z najstarszych szpitali położniczo-ginekologicznych w Warszawie. W 1994 roku jako pierwszy w Warszawie otrzymał zaszczytny tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” przyznawany w ramach inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF, a w 2001 roku jako pierwszy w Polsce otrzymał Certyfikat ISO 9002. Tutaj  na świat przychodzi najwięcej dzieci w stolicy. 
W 2009 roku urodziło się 4832 dzieci.

Szpital Specjalistyczny św. Zofii dysponuje nowoczesnym i dobrze wyposażonym Oddziałem Wcześniaków i Patologii Noworodka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oddział posiada III stopień referencyjny, przebywają tu dzieci wymagające diagnostyki i terapii - zarówno chore noworodki donoszone jak i dzieci z porodów przedwczesnych. Leczymy również noworodki kierowane z innych szpitali.


Oddział jest wyposażony w nowoczesną aparaturę diagnostyczną i monitorującą, posiada również najnowszej generacji urządzenia do intensywnej terapii noworodka (inkubatory, respiratory, Infant Flow, Centralny monitoring funkcji życiowych). O bezpieczeństwo i zdrowie dzieci dba doświadczony i przygotowany merytorycznie zespół lekarzy pediatrów neonatologów oraz zespół pielęgniarek pediatrycznych.


Od 1 października 2009 roku Szpital św. Zofii dysponuje  specjalistycznym systemem do selektywnego chłodzenia głowy i ciała u noworodków - OLYMPIC COOL-CAP I TECOTHERM. System ten stosowany jest do zapobiegania i znacznego ograniczenia neurologicznych uszkodzeń u dzieci, które w wyniku powikłań okresu okołoporodowego uległy umiarkowanemu lub ciężkiemu niedotlenieniu. Selektywne, regulowane chłodzenie głowy i ciała dziecka powoduje, że proces niszczenia pozostałych, zdrowych komórek mózgowych ulega zahamowaniu.


Poradnia Neonatologiczna w Przychodni Przyszpitalnej obejmuje opieką ambulatoryjną dzieci wymagające kontroli poszpitalnej.

Dojazd:

Autobusy: 157, 171, 190, 410, 512, 522
Tramwaje: 20, 23, 26

Mapka dojazduWyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny