Serwis Pomoc Dziecku

Logo
Przedszkole Integracyjne nr 137 im. Janusza Korczaka
Zagłoby 11; Ursus
02-495 Warszawa
Tel: 226679735
Email:
p137@edu.um.warszawa.pl
WWW: http://p137.edupage.org

Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

        Przedszkole nr 137 zostało powołane w 1981 roku w Ursusie. Od 1992 roku  nasze przedszkole zmieniło charakter na placówkę integracyjną. Pomysł  na stworzenie takiego miejsca, gdzie dzieci zdrowe i dzieci wymagające  szczególnej opieki będą razem ze sobą przyniosło samo życie. Pedagodzy musieli podjąć nową drogę kształcenia w celu efektywnego wspomagania rozwoju dzieci niepełnosprawnych. Jednocześnie okazało się, że wspólne przebywanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych jest naturalne i prawdziwe.

Wychodząc na potrzeby środowiska od 1 września 2009r. zostały utworzone oddziały zamiejscowe przedszkola przy ul. Szancera 7.       

        Celem kształcenia  i wychowania dzieci niepełnosprawnych jest przygotowanie  ich do względnie niezależnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wspólne przebywanie dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi to możliwość  różnorodnych, wzajemnych oddziaływań jednych dzieci na drugie. Dzieci zdrowe mają okazję w naturalny sposób nauczyć się właściwego stosunku do niepełnosprawnych rówieśników. Uczą się z nimi współżyć na co dzień, a także służyć pomocą w każdej sytuacji. Wspólna zabawa, uczenie się, rozmowy, spacery i posiłki, radosne i smutne chwile budzą wzajemne zaufanie, zrozumienie i pełną wzajemną akceptację. Do naszego przedszkola przychodzą dzieci  z różnymi problemami rozwojowymi:

        Dbając o prawidłowy rozwój dzieci, ważne jest aby nauczyciel potrafił zaskoczyć dziecko swoim pomysłem i spełnić jego oczekiwania. W tym celu w pracy edukacyjno-terapeutycznej wykorzystujemy takie metody jak:

Kadra: W naszej placówce troskliwą i fachową opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele wykształceni z zakresu:

- pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej,

- pedagogiki osób niepełnosprawnych intelektualnie,

- psychologii,

- logopedii,

- fizjoterapii,

- integracji sensorycznej.

Nauczyciele aktywnie podnoszą kwalifikacje zawodowe uczestnicząc we wszelkiego rodzaju studiach podyplomowych, szkoleniach, kursach, warsztatach, konferencjach i naradach szkoleniowych.
,
Godziny pracy: Przedszkole jest czynne w godzinach: 6.30 - 17.30
,
Zapisy:

Dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną - w okresie marzec/kwiecień zgodnie z wytycznymi Biura Edukacji;

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną z naszego przedszkola- wypełnienie deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej;

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - zapisy osobiste


Dojazd:

Autobusy w kierunku Ursus - Niedźwiadek ostatni przystanek (pętla atobusowa):

401, 517, 187

 Wyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny