Serwis Pomoc Dziecku


Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 291 im. prof.dr med. Zofii Falkowskiej
Siennicka 19b; Praga Południe
04-394 Warszawa
Tel: 228105459
Email:
p291@ edu.um.warszawa.pl
WWW: www.przedszkole291.waw.pl

Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

Przedszkole z Oddziałmi Integracyjnymi zapewnia opiekę, wychowanie, edukację i rehabilitację dzieciom w wieku 3-6 lat posiadającym Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydawane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Dzieci niepełnosprawne, z zaburzeniami rozwoju są objęte w naszym przedszkolu opieką specjalistów (psychologa, logopedy, rehabilitanta ruchu, rehabilitanta SI oraz rehabilitanta wzroku) a także mają możliwość uczestniczenia i integracji z rówieśnikami w grupie przedszkolnej. 

W naszym przedszkolu funkcjonują cztery grupy: Misie (3-latki), Żabki (4-latki), Biedronki (5-latki) i Motyle (6-latki). Każda grupa liczy 20-21 dzieci w tym 5-6 dzieci niepełnosprawnych, które bawią się i uczą w przestronnych salach. Do dyspozycji dzieci jest też duży ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt ogrodowy.

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą dodatkowo korzystać z gabinetów:

- psychologicznego (a w nim również z Sali Doświadczania Świata)

- logopedycznego

- ortoptycznego (rehabilitacji wzroku)

- sali terapii integracji sensoryczne

- a także w zajęciach muzykoterapii i psychomotoryki.

 

Kadra: W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna: nauczyciele kontraktowi, mianowani i dyplomowani wszyscy posiadający wykształcenie wyższe, stale poszerzający i rozwijający swoją wiedzę i umiejętności, osoby młode, aktywne i zaangażowane w pracę na rzecz dzieci.

W każdej grupie przedszkolnej pracuje dwóch nauczycieli-wychowawców oraz pedagog specjalny wspomagający dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także psycholog, logopeda, terapeuta SI, rehabilitant wzroku oraz rehabilitant ruchu.
Godziny pracy: Przedszkole czynne jest:
od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00 - 17.30.
Zapisy:

Rekrutacja do naszego przedszkola, podobnie jak do wszystkich przedszkoli warszawskich, ogłaszana jest przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w marcu każdego roku i odbywa się  poprzez elektroniczny system rekrutacji.

Dodatkowo dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zapraszane są na spotkanie rekrutacyjne w celu przydzielenia ich do odpowiedniej grupy wiekowej zgodnie z ich indywidualnymi możliwościami rozwojowymi. 


Dojazd:

Przedszkole usytuowane jest w pobliżu skrzyżowania ulic: Grochowskiej i Podskarbińskiej na warszawskiej Pradze Południe.

Dojazd autobusami linii nr: 102, 125, 135, 311.

Dojazd tramwajami linii nr: 3, 22, 25, 26.Wyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny