Serwis Pomoc Dziecku


Przedszkole z Oddzialami Integracyjnymi nr 37 "Bajkowy Świat"
Szlenkierów 8; Wola
01-181 Warszawa
Tel: 226321131
Email:
p37@edu.um.warszawa.pl
Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

Od września 2002 roku nasze przedszkole posiada status Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowy Świat"
Priorytetowym celem jaki sobie postawiliśmy jest likwidowanie barier psychicznych i społecznych w środowisku lokalnym w stosunku do osób niepełnosprawnych.
„Bajkowy Świat” to 4 oddziały przedszkolne w tym 3 integracyjne. Dzieci zdrowe odgrywają rolę stymulującą dla niepełnosprawnych kolegów ucząc się tolerancji, szacunku do chorych i słabszych kolegów. Dzieci niepełnosprawne uczestniczą we wszystkich zajęciach na zasadzie dobrowolności a ich działania stymulowane są przez pedagoga specjalnego, logopedę, rehabilitanta, terapeutę S.I. oraz psychologa.
Przedszkole oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych: rytmika, gimnastyka korekcyjna, język angielski, plastyka, zajęcia taneczne. Organizujemy również zajęcia z dogoterapii. Dzieci cztery razy w miesiącu uczestniczą w zajęciach z psami rasy labrador. Raz w miesiącu zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia o charakterze terapeutycznym. Są to zajęcia ruchowe z cyklem ćwiczeń z programu W.Sherbone oraz Artterapia - skupiona na umiejętności wyrażanie emocji poprzez pracę z materiałem plastycznym oraz muzykę i ruch.
Pedagodzy w swojej pracy wykorzystują nowatorskie metody aktywizujące dziecko takie jak: „Pedagogika Zabawy”, „Kinezjologia Edukacyjna wg. Dennisona”, „Metoda dobrego startu” M. Bogdanowicz, „Ruch rozwijający” bazujący na programie W. Sherbone, „Edukacja matematyczna” wg programu E. Gruszczyk - Kolczyńskiej, elementy muzykoterapii.
Pragniemy, aby w naszym przedszkolu panowała rodzinna atmosfera, dlatego staramy się jak najczęściej włączać rodziców w życie naszej placówki. Zapraszamy ich na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz zajęcia otwarte, w czasie których bawią się wspólnie ze swoimi pociechami. Corocznie organizujemy przedstawienia rodzicielsko-nauczycielskie dla naszych przedszkolaków.
Nasze przedszkolaki mają możliwość obcowania z prawdziwym teatrem poprzez wyjazdy na przedstawienia do Teatru „Guliwer” czy Teatru „Baj”.
Aby na bieżąco informować wszystkich o ważnych wydarzeniach dla naszej społeczności redagujemy gazetkę przedszkolną „Bajkowy Świat”.
Nasze przedszkole posiada bardzo dobrze wyposażoną salę rehabilitacyjną, która jednocześnie stanowi salę gimnastyczną z której korzystają wszystkie dzieci. Przedszkole jest świetnie wyposażone. Posiadamy szeroki wachlarz zabawek i gier dydaktycznych. W trzech salach dla dzieci zainstalowane są komputery. Ponad to, budynek okala ładny, dobrze utrzymany ogród z bardzo dużą ilością sprzętu rekreacyjnego dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadra: W Publicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 37 "Bajkowy Świat" jest zatrudniona wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Pracuje u nas siedmiu pedagogów przedszkolnych,logopeda, rehabilitantka SI, psycholog oraz pedagog-terapeuta. Ponad to w każdym z trzech oddziałów integracyjnych pedagoga przedszkolnego wspomaga pedagog specjalny.
Godziny pracy: Nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym tj. 2011/2012 jest czynne w godzinach 6.45-17.00
Zapisy: Prowadzimy zapisy do przedszkola w marcu każdego roku. Szczegółowe informacje będą zamieszczone  w lutym 2012 roku.
Dojazd: Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 37 znajduje się w bardzo dobrym punkcie dzielnicy Wola. W bezpośrednie pobliże mozna do nas dojechać tramwajem: 24, 23,13 a także autobusem linii 171,190


Wyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny