Serwis Pomoc Dziecku

Logo
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 288
Elbląska 63a; Żoliborz
01-737 Warszawa
Tel: 226339082
Email:
p288@tlen.pl
WWW: http://przedszkole288.waw.pl/

Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

   Nasze Przedszkole jest największą placówką z oddziałami integracyjnymi na Żoliborzu. Mieści się w wolnostojącym budynku z ogrodem, usytuowanym na terenie osiedla mieszkaniowego w bezpiecznym oddaleniu od ulicy Elbląskiej. Cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej i nie tylko, bowiem uczęszczają do nas dzieci z różnych części i okolic Warszawy.

 

 

   Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe: duże i słoneczne sale zabaw dla dzieci, bogato wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, kąciki zainteresowań, mebelki i sprzęt, który doskonale zabezpiecza aktualne potrzeby wychowanków. Ponadto dwie przestronne sale gimnastyczne, z których jedna wyposażona jest w sprzęt rehabilitacyjny oraz sprzęt specjalistyczny do prowadzenia terapii SI (integracji sensorycznej) oraz gabinet logopedy i psychologa, w ostatnich latach doposażony w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny - komputer, sprzęt do badań, liczne pomoce dydaktyczne.

   W roku szkolnym 2004/2005 został przeprowadzony generalny remont przedszkola. Rok później przeprowadzono remont elewacji oraz termomodernizację budynku, a latem 2009 r. zakończono przebudowę ogrodu i placu zabaw.


Kadra:


  Jesteśmy od wielu lat dobrze zgranym zespołem - doskonale znamy się nawzajem, znamy swoje mocne i słabe strony, potrafimy sobie pomagać - dzięki temu z łatwością rozpoznajemy możliwości i potrzeby naszych wychowanków. Jesteśmy otwarci na nowe koncepcje, myśli i trendy w pedagogice, ale też potrafimy znaleźć "złoty środek" pomiędzy nimi, a starymi, sprawdzonymi metodami pedagogicznymi. A we wszystkich starych i nowych koncepcjach, w codziennej pracy i podczas zdobywania nowych umiejętności, kierujemy się tym, co dla nas najważniejsze: stwarzamy dzieciom optymalne warunki i możliwości wszechstronnego rozwoju. Chcemy aby nasze dzieci były najmądrzejsze, najpiękniejsze i najbardziej kochane. Chcemy, aby miały cudowne dzieciństwo.
Godziny pracy:


Przedszkole pracuje w godzinach 06:30 - 18:00.

Sekretariat czynny jest w godzinach od 09:00 do 15:00, lecz biuro przedszkola (np. pokój kierownika gospodarczego) czynne jest także poza godzinami pracy sekretariatu.

Godziny przyjęć interesantów przez dyrektora:

Zapisy:

Rekrutacja do naszego przedszkola, podobniej, jak do wszystkich przedszkoli warszawskich, jest ogłaszana i prowadzona przez Biuro Edukcaji m.st. Warszawy w marcu każdego roku.

Adres strony: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja

W trakcie roku szkolnego możemy przyjmować dzieci w miarę wolnych miejsc. Informacja o wolnych miejscach w przedszkolu przekazywana jest co miesiąc do Biura Edukacji, które prowadzi ogólnowarszawski wykaz wolnych miejsc w przedszkolach. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Biura.Dojazd:


Wyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny