Serwis Pomoc Dziecku

Logo
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 im. Lucy Maud Montgomery
Grottgera 22; Mokotów
00-785 Warszawa
Tel: 228410173
Email:
sp98@wp.pl
WWW: sp98waw.edupage.org

Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:
Jesteśmy szkołą położoną na Dolnym Mokotowie w pięknej okolicy, w otoczeniu   parku Morskie Oko. Niedaleko znajdują się  Łazienki Królewskie.  Z naszej szkoły łatwo dojechać środkami komunikacji miejskiej w różne rejony miasta.

WARUNKI LOKALOWE:
Szkoła mieści się w trzykondygnacyjnym budynku. W roku 2009 zakończył się  remont modernizacyjny, przystosowujący budynek do funkcjonowania w szkole dzieci z problemami ruchowymi. Szkoła ma podjazdy,  windę  i łazienki dla niepełnosprawnych. Sale lekcyjne mieszczą się na I, II i III piętrze, wszystkie są dostosowane i wyposażone w meble i pomoce stosownie do wieku uczniów. Szkoła posiada zaplecze sportowe, salę gimnastyczną i boiska, ścieżkę zdrowia i plac zabaw.
Posiadamy także nowocześnie wyposażoną kuchnię i stołówkę.

ODDZIAŁY KLASOWE:
Od roku szkolnego 2005/2006 w naszej placówce istnieją oddziały integracyjne w których uczą się uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szkoła prowadzi oddziały przedszkolne dla sześciolatków,  klasy I-VI. W miarę możliwości na każdym poziomie jest klasa integracyjna i ogólnodostępna.
Dzieci poza nauką w klasach poszerzają swoje zainteresowania i zdolności na zajęciach dodatkowych min. : koło teatralne, przyrodnicze, językowe, chór, matematyczne, sportowe. Uczestniczą w licznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Kadra: W naszej placówce pracują: pedagog, psycholog, pedagodzy terapii pedagogicznej (reedukatorzy), logopedzi, pedagodzy specjalni, terapeuta SI. Wielu nauczycieli przedmiotów ma dodatkowe wykształcenie (drugie studia magisterskie lub podyplomowe) ukierunkowane na pracę z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych lub uprawniające do nauki drugiego przedmiotu. Wszyscy regularnie poszerzają swoją wiedzę.
Godziny pracy: Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30
e-mail: sp98@wp.pl
Świetlice czynne w godzinach 7.00 - 17.30
Dojazd:

Zobacz mapę

Do naszej szkoły można dojechać od ulicy Belwederskiej, Spacerowej lub Gagarina:

przystanek SPACEROWA

autobusami linii 116, 119, 131, 166, 167, 168, 180, 195, 422, 501, 503, 519

Również od ulicy Puławskiej (wtedy trzeba przejść jeszcze ok.150m parkiem Morskie Oko):

przystanek DWORKOWA

autobusami linii 130,222

tramwajami linii 4, 10, 14, 18Wyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny