Serwis Pomoc Dziecku

Logo
Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego
Kochanowskiego 8; Bielany
01-864 Warszawa
Tel: 226331377
Email:
sekretariat@sp293.edu.pl
Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

Działalność szkoły

Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego znajduje się w Warszawie,   w dzielnicy Bielany, przy ulicy Kochanowskiego 8. Usytuowana jest w pobliżu trasy S8, między ulicami Kochanowskiego  i Broniewskiego. 

Obecnie w naszej szkole uczy się 676 uczniów w 28 klasach. Posiadamy 3 oddziały przedszkolne, 13 klas na poziomach I- III oraz 12 klas na poziomach   IV-VI.

W szkole znajduje się stołówka szkolna, gabinet stomatologiczny i pielęgniarski, biblioteka wraz z czytelnią oraz świetlica dla uczniów klas 0-IV.

Uczniom z trudnościami w nauce zapewniamy fachową pomoc specjalistyczną psychologa, pedagoga, logopedy ,terapeuty pedagogicznego w ramach: zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, terapii logopedycznej, terapii pedagogicznej, zajęć rewalidacyjno–wychowawczych dla uczniów z orzeczeniami.

Szkoła współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną mieszczącą się przy ulicy Felińskiego 15.

 

Uczniowie zdolni są objęci szkolnym programem wspierania uzdolnionych „WARS i SAWA”. Jego atutem jest wielopłaszczyznowe podejście do indywidualnych potrzeb ucznia. Realizacja programu umożliwia identyfikację różnorodnych uzdolnień uczniów, pozwala na efektywne rozwijanie talentów, pasji i zainteresowań dzieci,             co z kolei wpływa na podniesienie efektywności kształcenia, a także czyni proces dydaktyczny twórczym, inspirującym doświadczeniem.

Posiadamy bardzo bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i kół przedmiotowych.                               Dla niektórych uczniów stworzone zostały indywidualne programy nauczania.

Kadra: Kadrę placówki tworzą nauczyciele z bogatym doświadczeniem pedagogicznym oraz wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.
Dyrektor: mgr Barbara Warda
Zastępca dyrektora kl. I-III: mgr Beata Chrzanowska
Zastępca dyrektora kl. IV-VI: mgr Anna Janiec
Godziny pracy: Zajęcia w szkole są prowadzone między godziną 8.00 a 16.00
Zapisy:

Szczegółowych informacji o zapisach do szkoły udziela sekretariat placówki w godzinach 8.00 - 16.00 ,

telefon 22 633-13-77
Zapraszamy również na stronę internetową szkoły: http://www.sp293.edu.pl


Dojazd:

Autobusy: 122, 103,180,197,409 od ulicy Kochanowskiego

oraz 114, 303, od ulicy Broniewskiego
Tramwaje: 22,28,33,35,6Wyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny