Serwis Pomoc Dziecku


Szkoła Podstawowa nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego
Lokajskiego E. 3; Ursynów
02-793 Warszawa
Tel: 226494970
Email:
sp340@edu.um.warszawa.pl
WWW: http://www.sp340.internetdsl.pl/

Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

• Szkoła Podstawowa Nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie przy ul. Lokajskiego 3 istnieje od 1992 roku.
• Od września 2012 roku szkoła przeniosła się do nowoczesnego budynku. Jasne, przestronne sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt multimedialny z dostępem do Internetu. Szkoła posiada dużą salę gimnastyczną, dwie małe sale ruchowe, dwie pracownie komputerowe, bibliotekę i czytelnię ze stanowiskami komputerowymi, gabinety specjalistów, aulę, 5 sal świetlicowych, gabinet pomocy medycznej, stołówkę z pełnym wyposażeniem kuchennym, boiska sportowe i plac zabaw.
• W SP 340 w roku szkolnym 2013/2014 uczy się ponad 900 uczniów w 35 oddziałach (oddziały przedszkolne – 5, klasy I-VI – 30 oddziałów).
• Od 1998 r. w naszej szkole funkcjonują klasy sportowe o profilu szermierczym tworzone od poziomu klasy IV.
• W szkole działa Klub Szermierczy d’Artagnan, do którego należą uczniowie klas sportowych oraz absolwenci uprawiający szermierkę. 
• W klasach V-VI, dla uczniów szczególnie uzdolnionych, realizowany jest indywidualny program nauczania matematyki i języka angielskiego. 
• Uczniowie SP 340 osiągają bardzo dobre wyniki na ogólnopolskim sprawdzianie po klasie szóstej. Odnoszą też duże sukcesy w konkursach przedmiotowych i na zawodach sportowych, o czym można przeczytać na stronie internetowej www.sp340.internetdsl.pl
• Uczniowie, którzy na koniec roku szkolnego mają najwyższe średnie otrzymują stypendium naukowe. Na zakończenie nauki w SP 340 wybitni uczniowie zostają nagrodzeni Srebrną Tarczą i i Nagrodą Dyrektora Szkoły.
• Uczniom proponujemy zajęcia pozalekcyjne takie jak: koła przedmiotowe, koła zainteresowań, zajęcia sportowe, zajęcia „Od zabawy do sportu”, działalność w Szkolnym Kole Caritas, zajęcia przygotowujące uczniów do sprawdzianu po klasie szóstej, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia logopedyczne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia wspierające, treningi w Klubie Szermierczym d’Artagnan oraz zajęcia prowadzone na terenie szkoły przez firmy zewnętrzne.
• Organizujemy różnego rodzaju akcje np. świąteczny kiermasz charytatywny na rzecz szkoły na Madagaskarze, „Wieczór kolęd” dla członków ursynowskiego Klubu Seniora, włączamy się w akcję „Pola Nadziei”, uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji oszczędzania wody „Kropla do kropli”, zbieramy surowce wtórne.
• Organizujemy ciekawe imprezy, w których dzieci mogą zaprezentować swoje zdolności np. Noworoczne Koncerty Muzyczne, imprezę „Dzień talentów”, Festiwal Piosenki Powstańczej, Dzień Sportu. Odbywają się też apele i akademie okolicznościowe.
• Jesteśmy organizatorami ursynowskich konkursów: Dzielnicowego Konkursu Humanistycznego, Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego.
• Patronem naszej szkoły jest profesor Molski, założyciel i pierwszy dyrektor Ogrodu Botanicznego. W związku z tym ściśle współpracujemy z Ogrodem Botanicznym w Powsinie (opieka nad działką przydzieloną szkole, wystawy prac plastycznych i fotograficznych naszych uczniów na terenie Ogrodu, udział w zajęciach na terenie Ogrodu).
• Posiadamy tytuły i certyfikaty: „Szkoła z klasą”, „Nasza szkoła uczy czytać”, „Nasza szkoła uczy myśleć”, „Nasza szkoła uczy działać”, „Znak Jakości Interkl@sa”, jesteśmy Szkołą Bezpiecznego Internetu i Szkołą Odkrywców Talentów, otrzymaliśmy tytuł „Szkoła Dobrych Praktyk”  oraz certyfikat „Wars i Sawa”.

Kadra: W SP 340 pracują specjaliści: logopedzi, terapeuci pedagogiczni, pedagodzy. Szkoła współpracuje z psychologami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19. Nasi nauczyciele są doskonale wykształceni, regularnie poszerzają swoją wiedzę na kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych.
Godziny pracy: Sekretariat czynny: poniedziałek, środa, czwartek, piątek godz. 8.00 – 16.00
oraz w dni zebrań z rodzicami w godzinach 18.00 – 20.00.
Wtorek jest dniem bez interesantów.
Świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.30.
Zapisy: Szczegółowych informacji o zapisach udziela Sekretariat. Można je też znaleźć na stronach internetowych szkoły. 
Dojazd:

Autobus: 179, 166.
Metro: stacja Natolin
Mapa dojazdu – na stronie internetowej SzkołyWyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny