Serwis Pomoc Dziecku


GIMNAZJUM SPECJALNE 150
Różana 22/24; Mokotów
00-569 Warszawa
Tel: 0226354427
Email:
g150@edu.um.warszawa.pl
WWW: www.gimnazjum150.zn.pl

Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:
Gimnazjum 150 jest autonomiczną szkołą, której organem prowadzącym jest Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Przyjmujemy uczniów pochodzących z różnych dzielnic Warszawy i jej najbliższych okolic na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Rejonową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną właściwą dla miejsca zamieszkania ucznia.

Mamy wieloletnie doświadczenie w:

Do przyjęcia do szkoły niezbędne jest wydane przez Rejonową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Służymy młodzieży z trudnościami we właściwym funkcjonowaniu społecznym, doświadczonej niepowodzeniami szkolnymi i poczuciem braku sukcesów życiowych.

Szczególnym wyzwaniem naszej szkoły jest przywrócenie uczniom wiary we własne umiejętności, umożliwienie osiągnięcia sukcesu, nauczenie odpowiedzialności za własne wybory, decyzje i zachowania.

Naszym podstawowym zadaniem jest stworzenie szkoły przyjaznej, bezpiecznej, stymulującej rozwój psychiczny uczniów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kształtowanie systemu wartości.

Podstawą naszego działania jest wspieranie ucznia w trudnych sytuacjach szkolnych i życiowych oraz wspieranie rozwoju na miarę jego własnych potrzeb i możliwości.

Nasz cel chcemy osiągnąć dzięki współpracy całej społeczności szkoły tj. uczniów, nauczycieli, rodziców i władz szkolnych, opartej na dialogu i wzajemnym szacunku.

Spośród innych szkół wyróżnia nas koncepcja pracy, otwartość na problemy dziecka i jego rodziny umożliwiająca wyrównanie braków szkolnych, uwzględniająca metody korekcyjno - wychowawcze stosowane przez profesjonalną kadrę pedagogiczną, znającą i rozumiejącą szkolne i życiowe problemy młodzieży.

Dążymy do tego, aby nasi uczniowie maksymalnie rozwinęli swoje umiejętności i postawy w aspekcie: intelektualnym, duchowym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym, ich rodzice darzyli nas zaufaniem i aktywnie wspierali nasze działania, nauczyciele mieli pełną satysfakcję z wykonywanej pracy a szkoła cieszyła się uznaniem całego środowiska.

 

BIEŻĄCE AKCJE SZKOŁY

„Szkoła bez plecaka”

Nasza szkoła uczestniczy w ogólnokrajowym programie „Szkoła bez plecaka”, w ramach którego uczniowie mogą odrabiać lekcje w szkole po zakończeniu zajęć lekcyjnych, a podręczniki i zeszyty pozostawiać w szafkach uczniowskich w szatni. Wszyscy nauczyciele służą pomocą przy odrabianiu lekcji i czekają na chętnych w bibliotece po zakończeniu zajęć. Zapraszamy!

 

"Bez obawy"

Gimnazjum 150 w ramach programu wychowawczego realizuje projekt „Bez obawy”. Są to działania zwiększające poczucie bezpieczeństwa uczniów, w które włączeni są wszyscy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz instytucje wspierające wychowawcze działania szkoły. Wkrótce przekażemy informację o ich przebiegu i efektach.

 

Gorący posiłek dla uczniów

W Gimnazjum 150 prowadzone jest żywienie uczniów. Gorące posiłki dostarczane są do szkoły przez firmę cateringową. Istnieje możliwość całkowitego lub częściowego finansowania obiadu przez właściwy dla miejsca zamieszkania dziecka Ośrodek Pomocy Społecznej w przypadku rodzin pozostających w trudnej sytuacji finansowej. Prosimy rodziców, chcących skorzystać z tej możliwości o wcześniejsze skontaktowanie się z właściwym OPS.

W szczególnie trudnych sytuacjach możliwe jest dofinansowanie posiłków przez szkołę, po uprzedniej rozmowie z jej dyrektorem.

 

Obchody 10-lecia szkoły

Dnia 2 października 2009 na terenie Gimnazjum 150 odbyły się uroczyste obchody 10-lecia istnienia szkoły. Gościliśmy przedstawicieli naszych władz oświatowych: Kuratorium Oświaty i Wychowania, Biura Edukacji, Miejskiego Biura Finansów. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele innych instytucji wspierających działalność naszej szkoły: Urzędu Dzielnicy Mokotów, Parafii Św. Michała, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Straży Miejskiej, Ogniska Wychowawczego „Starówka”, zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków wychowawczych. Otrzymaliśmy wiele życzeń, gratulacji i prezentów, za które serdecznie dziękujemy.

W naszej uroczystości wzięli udział również rodzice i absolwenci naszego gimnazjum, którzy mieli okazję podziękować dyrekcji i nauczycielom za lata spędzone w murach naszej szkoły. Wszyscy goście obejrzeli prezentację multimedialną prezentującą historię i działalność naszego gimnazjum i program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Dokonali też wpisów w pamiątkowej księdze i spróbowali razem z nami wspaniałego tortu, na którym zapłonęło 10 świeczek.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i uczestnictwo w tej ważnej dla nas chwili. To było naprawdę fascynujące przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Do zobaczenia na następnym jubileuszu!

 

 

 

Wigilijne spotkanie przy choince

Jak co roku, przed feriami świątecznymi, odbyło się wigilijne spotkanie wszystkich uczniów i pracowników przy choince. Grupa teatralna przedstawiła wspaniałe „Jasełka”, uczniowie mogli spróbować wigilijnych potraw i podzielić się opłatkiem. Były też świąteczne życzenia i drobne upominki od Mikołaja. W tej miłej atmosferze rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejsze kartki świąteczne przygotowane przez naszych uczniów, a ich autorzy otrzymali „słodkie nagrody”. Najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne przesyłamy wszystkim naszym bliskim i przyjaciołom naszej szkoły.

 

 

 

 

Konkurs o II Wojnie Światowej

23 stycznia wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie związanym z przebiegiem II Wojny Światowej, organizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 5 w Warszawie. Wysłuchaliśmy wspaniałego programu poetycko-muzycznego, odpowiadaliśmy też na wiele trudnych pytań związanych z wojną. Nasi uczniowie popisali się tak dużą wiedzą, że zdobyliśmy I miejsce. Podobnie wysokie lokaty zdobyły również wykonane przez naszych uczniów plakaty pod hasłem: „Nigdy więcej wojny”!

Gratulujemy naszym zwycięzcom, którzy tak wspaniale reprezentowali naszą szkołę. 

 

 

 

Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca świętowaliśmy uroczyście Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dowcipny program artystyczny, a wszystkie panie i koleżanki otrzymały kwiaty i drobne upominki. Wszystkim kobietom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko tego dnia!

 

 

 

 

Kadra: Nasza szkoła może poszczycić się wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która ustawicznie doskonali się i dba przede wszystkim o rozwój i dobro ucznia. Tworzy ją zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną i pełną życzliwości atmosferę w szkole. Respektujemy prawa dziecka i szanujemy jego godność. Staramy się otoczyć opieką każdego ze swoich wychowanków i utrzymywać dobry kontakt z ich rodzicami. Rodzice zaś mają możliwość codziennego kontaktu z nauczycielem swojego dziecka.

W swojej pracy wdrażamy aktywnie nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Bierzemy aktywny udział w spotkaniach metodycznych, radach pedagogicznych, kursach i studiach podyplomowych. Staramy się organizować nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.
Godziny pracy: Zajęcia szkolne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 15:00.

Codziennie w godzinach 13:00 - 17:00 funkcjonuje świetlica szkolna.

Godziny pracy psychologa:
Środa: 11:30 - 15:30
Czwartek: 8:00 - 14:00

Godziny pracy pedagoga:
Poniedziałek: 8:30 - 15:30
Wtorek: 8:20 - 12:20
Środa: 8:30 - 15:30
Czwartek: 12:00 - 13:00
Piątek: 12:00 - 13:00

Godziny pracy reedukatora:
Poniedziałek: 8:30 - 12:20
Wtorek: 8:30 - 12:20
Środa: 14:00 - 15:45
Czwartek: 8:30 - 12:20
Piątek: 8:30 - 12:20

.
Zapisy:

Co roku odbywa się nabór do dwóch 16 – osobowych klas pierwszych. Warunkiem przyjęcia do szkoły jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Rejonową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Rodzice zainteresowanych kandydatów proszeni są o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu spotkania z kandydatem i jego rodzicami(opiekunami prawnymi).Każdego roku w maju organizowany jest „dzień otwarty” dla kandydatów. Dokładny termin podany zostanie na naszej stronie internetowej.

 


Dojazd:

Adres szkoły:
ul. Różana 22/24, 00-569 Warszawa

Wszystkie autobusy i tramwaje jadące ulicą Puławską - przystanek Dworkowa
Autobusy linii 138 i 117 - przystanek Szpital na ulicy MadalińskiegoWyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny