Serwis Pomoc Dziecku


Zespół Szkół Specjalnych Nr 94 w Instytucie Reumatologicznym
Spartańska 1; Mokotów
02-637 Warszawa
Tel: 0228494739
Email:
zss94@edu.um.warszawa.pl
Typ placówki: Edukacja

Teren działania:

Informacja jak dana instytucja realizuje to zadanie:


Opis:

-Oferta ZSS Nr 94 skierowana jest do uczniów szkół masowych z całej Polski, którzy ze względu na stan zdrowia (choroba przewlekła - schorzenia reumatyczne) przebywają w Klinice Wieku Rozwojowego Instytutu Reumatologicznego w Warszawie.

Szkoła umożliwia kontynuowanie nauki. Uczniowie realizują programy nauczania szkół "macierzystych". Zajęcia dydaktyczne i wychowawcze odbywają się w systemie zespołów klasowych lub grup wychowawczych. Nauczyciele realizując treści programowe, dostosowują swoje wymagania do możliwości wysiłkowych ucznia.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w trzech oddziałach:

  1. zespół klas I - III szkoła podstawowa
  2. zespół klas IV - VI szkoła podstawowa
  3. zespół klas I - III gimnazjum

Zajęcia wychowawcze prowadzone są w dwóch grupach wychowawczych.

  1. grupa "A" - zakres szkoły podstawowej
  2. grupa "B" - młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna

Wszystkie działania pedagogiczne i wychowawcze placówki mają charakter terapeutyczny. Wykorzystywana jest m.in. terapia zajęciowa, muzykoterapia, arteterapia, biblioterapia, zajęcia z elementami psychoterapii. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszą się zajęcia z origami. Zajęcia prowadzone są w sposób zindywidualizowany i dostosowany do możliwości wysiłkowych ucznia. Nauczyciele starają się stworzyć ciepłą, przyjazną dziecku atmosferę, aby wspierać proces leczenia.

Kadra: Kadrę placówki tworzą nauczyciele z bogatym doświadczeniem pedagogicznym oraz wysokimi kwalifikacjami zawodowymi w zakresie nauczanego przedmiotu, jak również pedagogiki terapeutycznej.
Godziny pracy: Szkoła pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, w sobotę od 9.00 do 14.00 (zajęcia pozalekcyjne), w niedzielę - msza święta i spotkanie z księdzem kapelanem szpitala.
Zapisy: Pacjenci Kliniki Wieku Rozwojowego są zapisywani do szkoły po przyjęciu na oddział szpitalny.
Dojazd:

Dojazd autobusem:

linia Z-2  

linia 118

przystanek - pętla autobusowa - SpartańskaWyślij wiadomość do administratora
Panel administracyjny