Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

GRUPA PSYCHOEDUKACYJNO WSPARCIA DLA RODZICÓW BĘDĄCYCH W KONFLIKCIE OKOŁOROZWODOWYM

Data dodania piątek, 18 kwietnia 2008
Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza do udziału w psychoedukcyjnej grupie wsparcia dla rodziców będących w konflikcie okołorozwodowym.

Grupa przeznaczona jest dla rodziców będących w sytuacji rozwodu, separacji lub rozstania z byłym partnerem. Konflikty między byłymi partnerami, kryzysy małżeńskie, rozwód bądź separacje to sytuacje uruchamiające przeżywanie bardzo silnych emocji takich jak: rozczarowanie, złość, niechęć, żal czy wrogość. Bywa tak, że dorosłym brakuje wsparcia i umiejętności radzenia sobie z sytuacjami  kryzysowymi i trudno im skoncentrować uwagę na dziecku i jego potrzebach.
Program zajęć obejmuje wiedzę i ćwiczenia praktyczne na temat potrzeb dziecka, potrzeb rodzica, sposobów rozwiązywania konfliktów, asertywności, zasad dobrej komunikacji, mediacji rodzinnej i radzenia sobie z emocjami. Udział w grupie daje uczestnikom konkretną wiedzę oraz możliwości przełożenia jej na sytuacje życiowe.

 
Spotkania grupy będą prowadzone przez dwóch trenerów-psychologów  przez 12 tygodni, w każdą środę miesiąca, w godzinach 17.30 – 20.00, w okresie od 9 kwietnia do 25 czerwca 2008 roku.

Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Panią Karoliną Budzik w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem spotkań grupowych. Odbycie indywidualnej konsultacji psychologicznej jest niezbędnym warunkiem przyjęcia do grupy. kontakt: (0-22) 626-94-19, Komitet Ochrony Praw Dziecka, Centrum Interwencyjne, ul. Hoża 27a lok. 5, Warszawa.Udział w grupie jest bezpłatny!

UWAGA: Liczba miejsc ograniczona!

 

KOMITET  OCHRONY  PRAW  DZIECKA
00-521 Warszawa, ul. Hoża 27 A lok. 5tel./fax     (22) 626-94-19 e-mail: zespol@kopd.pl  www.kopd.pl