Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

SPEKTRUM AUTYZMU - projekt szkoleniowo-warsztatowo-konsultacyjny dla mieszkańców Ursynowa

Data dodania środa, 29 marca 2017
Fundacja dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin KROK PO KROKU wraz z Urzędem Dzielnicy Ursynów zapraszają rodziców dzieci ze spektrum autyzmu do udziału w bezpłatnym projekcie.

 

Projekt ,, KROK PO KROKU – kompleksowy program wsparcia dla ursynowskich rodzin dzieci z autyzmem” oferuje dla każdego uczestnika projektu cykl bezpłatnych szkoleń (20 godzin dydaktycznych), warsztatów (12 godzin dydaktycznych) i konsultacji dom/placówka edukacyjna (4 godziny dydaktyczne).

Projekt ma na celu przygotowanie rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu do zapewnienia właściwej opieki nad dzieckiem, poprawy umiejętności komunikacyjnych, społecznych i poznawczych dziecka oraz realizacji permanentnej domowej terapii.

Poprzez indywidualne konsultacje prowadzone przez specjalistów w warunkach domowych oraz  w przedszkolach/szkołach, pomożemy w doborze spersonalizowanych metod terapii i tworzeniu przyjaznego dziecku otoczenia oraz eliminacji przeszkód i trudności.

Programy szkoleniowo/warsztatowe są opracowane i prowadzone przez najlepszych specjalistów z dziedziny terapii behawioralnej: dr Monikę Suchowierską-Stephany, Certyfikowany Analityk Zachowania, ekspert w zakresie terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu metodą Stosowanej Analizy Zachowania oraz szkoleniowców i konsultantów KROK PO KROKU – Fundacji na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin. Metoda Stosowanej Analizy Zachowania (zwana również behawioralną lub ABA) jest zalecana przez wiele światowych organizacji jako główny sposób oddziaływania dla dzieci z autyzmem.

Szkolenia i warsztaty realizowane będą w salach szkoleniowych Parafii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego – parafia rzymskokatolicka w Warszawie, ul. Kokosowa 12, 02-797 Warszawa.

Więcej informacji na stronie Dzielnicy Ursynów.