Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

Z ZIEMI OBCEJ DO POLSKI - POWRÓT CZY KOLEJNA MIGRACJA?

Data dodania środa, 15 listopada 2017
Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) serdecznie zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznych na spotkanie pt. "Z ziemi obcej do Polski - powrót, czy kolejna migracja?", które odbędzie się 21 listopada 2017 r. (wtorek) w godz, 18:00 - 20:00 w klubokawiarni Państwomiasto (Warszawa, ul. Andersa 29, sala na I piętrze).

 

Podczas spotkania porozmawiamy o doświadczeniach i sytuacji osób, które powracają do Polski z migracji, w tym o doświadczeniach dzieci i rodziców, związanych z rozpoczęciem / kontynuacją nauki w Polsce, gdyż zdajemy sobie sprawę, że dzieci posiadające obywatelstwo polskie, powracające do kraju są często uczniami i uczennicami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i wymagają specjalistycznego wsparcia (w ty wsparcia psychologiczno-pedagogicznego), zbliżonego do tego, jakie udzielane jest dzieciom cudzoziemskim.

 Podczas spotkania porozmawiamy m.in.:
- Czy powrót do Polski po dłuższym pobycie za granicą to powrót „do domu”, czy może spotkanie z nową rzeczywistością, którą trzeba poznać i oswoić ?
- Z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby powracające z emigracji – dorosłe oraz dzieci?
- Co daje doświadczenie migracji i powrotu?
- Jak doświadczenie migracji zmienia perspektywę i jak wpływa na sposób funkcjonowania (ponownie) w Polsce?

Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się zaproszone ekspertki (szczegółowa informacja poniżej), będzie także przestrzeń do wspólnej dyskusji. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/442617876135139/?active_tab=about
Link do informacji na stronie internetowej FRS: http://ffrs.org.pl/21-11-2017-powrotowy/

Wstęp wolny