Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

JAK NIE ZWARIOWAĆ PODCZAS PANDEMII?

Data dodania poniedziałek, 18 maja 2020
Zaproszenie na bezpłatny webinar o poczuciu własnej wartości
Zdjęcie użytkownika Prosoma.
 

Perfekcjonizm a poczucie wartości - Jak nie zwariować podczas pandemii

Organizatorzy: Prosoma
 
  •  
    Poniedziałek, 18 maja 2020 o godz. 18:00 – 20:00 
Chcielibyśmy Cię zaprosić na bezpłatny 2-godzinny webinar, kolejny z cyklu "Jak nie zwariować podczas pandemii", który poprowadzi Dr Mariusz Wirga i gościnny ekspert Dr Maciej Skibiński. W tym tygodniu skupimy się na perfekcjonizmie i jego związku z poczuciem wartości.

Rejestracja pod linkiem: https://bit.ly/perfekcjonizmFB
Zapraszamy 18 maja 2020 (poniedziałek) o godzinie 18:00

Webinar obejmie następujące tematy:

-Istota perfekcjonizmu, różnica pomiędzy zdrowym rozwojem a perfekcjonizmem;

-Związek perfekcjonizmu z poczuciem wartości

-Sfery życia, na które wpływa poczucie wartości

-Etiologia obniżonego poczucia wartości

-Błędne koło perfekcjonizmu i jego konsekwencje

-Zdrowe sposoby kształtowania zdrowej samooceny

-------------

Dr Mariusz Wirga jest psychiatrą, terapeutą poznawczo-behawioralnym, certyfikowanym psychoonkologiem i superwizorem psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, dyrektorem medyczny onkologii psychospołecznej w Todd Cancer Institute w Long Beach (Kalifornia).

Dr Maciej Skibiński -Psycholog, doktor nauk medycznych, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, certyfikowany terapeuta, superwizor i trener Terapii Simontonowskiej, terapeuta i trener Racjonalnej Terapii Zachowania, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Honorowy członek Stowarzyszenia Pomocy Chorym z HCV „Prometeusze”. Pracuje z przewlekle chorymi somatycznie. Specjalizuje się również w poznawczo - behawioralnej terapii zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Wszystko to robi w Fundacji Simontonowski Instytut Zdrowia, prywatnej praktyce i poradni zdrowia psychicznego.

Misją Fundacji Simontonowski Instytut Zdrowia jest niesienie pomocy psychologicznej osobom z przewlekłymi chorobami zagrażającymi życiu oraz ich bliskim. Pomoc tę oferuje bezpośrednio - prowadząc programy wsparcia dostępne dla pacjentów, oraz pośrednio - poprzez szkolenie kadr pracujących z chorymi. Działania te zmierzają do znaczącej poprawy jakości życia. Fundacja propaguje dzieło O. Carla Simontona, pioniera psychoonkologii, którego program terapeutyczny ewoluuje w ciągłym użyciu od lat siedemdziesiątych XX wieku.

Stowarzyszenie UNICORN od 21 lat pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim w rehabilitacji psychofizycznej po rozpoznaniu choroby, przez cały proces leczenia, a także po nim. Od 6 lat prowadzi Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie, a rok temu otworzyło swoją placówkę w Warszawie. W tych miejscach dzieci i dorośli chorujący onkologicznie oraz ich rodziny, korzystając m.in. z indywidualnych konsultacji z psychologiem i warsztatów psychologicznych, uczą się zdrowego myślenia, akceptowania swoich ograniczeń, radzenia sobie z lękiem i innymi niepożądanymi emocjami oraz wspomagania swojego organizmu w procesie zdrowienia.

Fundacja Biznes Bez Barier powstała w lipcu bieżącego roku. Jest swoistym think-takiem w zakresie promocji i aktywizacji zawodowej osób z dysfunkcjami zdrowotnymi oraz udzielaniu wsparcia pracodawcom przy ich zatrudnieniu. To jej główny i strategiczny cel. Instytucja wspiera inicjatywy, promujące społeczną otwartość na osoby z niepełnosprawnościami. W fundacji pracują dwie osoby na etacie, które wspiera dziewięciu wolontariuszy. 90 procent z nich to osoby niepełnosprawne.