Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

WARSZAWSKI MODEL WSPOMAGANIA

Data dodania środa, 17 lutego 2016
Tu znajdziecie Państwo informacje o najnowszych wydarzeniach odbywających się w ramach sieci współpracy i samokształcenia.

 

 

Szanowni  Państwo,

informuję, że od 1 stycznia 2016 roku poradnie psychologiczno-pedagogiczne  realizują następujące nowe zadania:

  • wspomaganie przedszkoli, szkół i placówek – polegające na zaplanowaniu i przeprowadzeniu działań mających na celu poprawę jakości pracy przedszkola, szkoły lub placówki;
  • organizowanie i prowadzenie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli, wychowawców i specjalistów,  którzy w zorganizowany sposób współpracują ze sobą w celu doskonalenia swojej pracy, w szczególności poprzez wymianę doświadczeń.

Poradnie realizują wymienione zadania w ścisłej współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń (WCIES).

Szczegółowe informacje na temat realizacji Warszawskiego Modelu Wspomagania oraz organizowanych sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli znajdują się na stronie WCIES www.wcies.edu.pl .

Nabór do sieci współpracy i samokształcenia organizowanych przez poradnie psychologiczno- pedagogiczne odbywa się poprzez bezpośredni kontakt z koordynatorem sieci w poradni.

 

Mieczysława Nowotniak

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji 

(źródło: www.edukacja.warszawa.pl, dn.11.02.2016.)