Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

Dzień z THE BRIGDE SCHOOL - zaproszenie na konferencję

Data dodania czwartek, 28 marca 2019
Stowarzyszenie "Mówić bez słów" - ISAAC oraz Akademia Pedagogiki specjalnej w Warszawie zapraszają na konferencję szkoleniową poświęconą dzieciom z niepełnosprawnością ruchową oraz ze złożonymi potrzebami z zakresie komunikacji

Konferencja odbędzie się 30 marca 2019 roku w Auli Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszaiwe. Konferencja PŁATNA!

Opis wydarzenia: 

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” - ISAAC Polska  oraz  Zakład Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna (IPS) z cyklu „Dzień z …”.

Tym razem będzie to konferencja szkoleniowa z gościnnym udziałem prelegentów z The Bridge School w Kalifornii, organizowana we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

The Bridge School jest znaną na świecie, innowacyjną szkołą dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz ze złożonymi potrzebami w zakresie komunikacji. Twórcze podejście do nauczania, wykorzystanie AAC i technologii wspomagającej oraz zaangażowanie rodziny uczniów i społeczności lokalnej to podstawowe zasady pracy szkoły. Nauczyciele The Bridge School są prelegentami na wielu konferencjach amerykańskich i międzynarodowych.
Więcej informacji o The Bridge School: http://www.bridgeschool.org

PROGRAM KONFERENCJI:
10.00 -11.30 Dr Vicki Casella: Przedstawienie The Bridge School.
11.30 - 11.45 przerwa kawowa
11.45 - 13.15 Holly Peartree: Kompetencja komunikacyjna: podstawa diagnozy i interwencji terapeutycznej.
13.15 - 14.15 przerwa obiadowa
14.15 - 15.45 Dr Vicki Casella: Uwzględnianie celów nauczania i wspomagania umiejętności porozumiewania się w używaniu AAC i technologii wspomagającej.
15.45 - 16.00 Przerwa kawowa
16.00 - 18.00 Stephanie Taymuree: Nauka czytania i pisania dla uczniów ze złożonymi potrzebami w zakresie wspomagania komunikacji.

TERMIN: 30 marca 2019
MIEJSCE: Akademia Pedagogiki Specjalnej, ul. Szczęśliwicka 40, Warszawa

OPŁATA ( tłumaczenie symultaniczne) :

Cena regularna – 250 zł
Cena ulgowa 200 zł (cena ulgowa dot. członków Stowarzyszenia "Mówić bez Słów" - ISAAC Polska z uregulowaną składką za 2019 r.)

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język polski oraz poczęstunek w czasie przerw kawowych i obiadowej.