Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

GALOPEM PO MOC

Data dodania czwartek, 6 lutego 2020
Program terapeutyczny dla dzieci po doświadczeniu przemocy i rodziców

Ruszyły zapisy do 2. edycji programu terapeutycznego "Galopem po moc"

galopmoc

 

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ serdecznie zaprasza rodziców i dzieci po doświadczeniach przemocy do udziału w 2. edycji programu terapeutycznego Galopem po moc.

Galopem po moc - to projekt skierowany do rodzin po dośwaidczeniach przemocy, aby poprzez pracę terapeutyczną w grupach (grupy wiekowe 8-11 lat lub 12-15 lat) oraz podczas warsztatów terapeutycznych z końmi, uporali sie w konsekwencjami doświadczeń przemocowych.

Jako pierwsi w obszarze pomagania osobom doświadczającym przemocy stworzyliśmy program Galopem po Moc. To właśnie tu, przy udziale koni trenerów, pomagamy osobom dorosłym oraz dzieciom (para rodzic-dziecko) z uporaniem się z konsekwencjami doświadczania przemocy.

W towarzystwie koni-trenerów wspólnie odnajdujemy moc, która tkwi w każdym z nas. Celem naszej pracy jest wzmocnienie poczucia wartości oraz uporanie się z konsekwencjami przemocy. Podczas spotkania rodzic-dziecko (również w asyście koni) pracujemy nad poprawą komunikacji między rodzicem a dzieckiem, a także wzajemnym szanowaniu i respektowaniu granic rodzica oraz dziecka - wszystko to w duchu porozumienia bez przemocy

Program jest realizowany w siedzibie "Niebieskiej Linii" IPZ (filia Śródmieście) oraz w stajni na warszawskiej Białołęce. W celu wzięcia udziału w programie należy zapisać się na konsultację kwalifikującą pod nr tel. (22) 824 25 01.

Udział w programie jest bezpłatny.

Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Serdecznie zapraszamy!