Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

Konferencja on-line MINDFULNESS DLA DZIECI W WYCHOWANIU, EDUKACJI I OPIECE ZDROWOTNEJ

Data dodania środa, 1 kwietnia 2020
Zaproszenie na Konferencję oraz Festiwal Uważności

UWAŻNI DOROŚLI – UWAŻNE DZIECI

 

MINDFULNESS DLA DZIECI W WYCHOWANIU,
EDUKACJI I OPIECE ZDROWOTNEJ

Akceptacja, obecność, zrozumienie – zmiana zaczyna się od Ciebie!

Dwie konferencje z udziałem polskich i światowych ekspertów w dziedzinie uważności w edukacji i opiece zdrowotnej, psychoterapii rodzin, dzieci i młodzieży oraz badań nad uważnością, a także europejskich i polskich trenerów uważności dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

23 KWIETNIA 2020 WE WROCŁAWIU
24 KWIETNIA 2020 W WARSZAWIE

 

Uwaga: Ze względu na zagrożenie koronawirusem konferencja odbedzie sie ON-LINE!!!

O CZYM?

Jak uważność pomaga dorosłym wspierać rozwój i dobrostan dzieci i młodzieży oraz budować zasoby dzieci w domu, szkole, poradniach i szpitalach. Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM.

DLA KOGO?

Dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, pediatrów, psychiatrów, wychowawców, terapeutów, rodziców…

NASI PRELEGENCI

23 kwietnia 2020 (w czwartek) we Wrocławiu posłuchamy wystąpień Eline Snel, prof. dr hab. n. med. Bogdana de Barbaro, Marka Hansena, Anny Zubrzycki, Krystyny Boroń-Krupińskiej, Doroty Downar-Zapolskiej, Magdy Kasprzyk i Beaty Kamińskiej-Suchanek.

24 kwietnia 2020 (w piątek) w Warszawie swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się Eline Snel, dr n. med. Artur Kołakowski, dr Stanisław Radoń, Mark Hansen, Magda Kasprzyk i Beata Kamińska-Suchanek.

Zapraszamy do zapoznania się z biogramami naszych PRELEGENTÓW.

FESTIWAL UWAŻNOŚCI

Zaś w sobotę, 25 kwietnia 2020, w Warszawie odbędzie się Festiwal Uważności dla dorosłych i dzieci, czyli uważność dla małych i dużych w praktyce. W programie znajdą się warsztaty, zabawy, zajęcia, trening jogi, ćwiczenia oddechowe… Szczegóły wkrótce!

BILETY

Bilety na konferencję i festiwal można zamawiać za pośrednictwem naszej STRONY.


Intencją konferencji uWAŻNI DOROŚLI – uWAŻNE DZIECI jest zachęcenie Was, dorosłych, do praktyki uważności i życzliwości wobec siebie i wobec innych oraz pokazanie ogromnych, wymiernych korzyści, jakie może ona wnieść do Waszej pracy z dziećmi i młodzieżą. Pragniemy podzielić się z Wami doświadczeniem europejskich i polskich trenerów uważności oraz specjalistów zajmujących się wspieraniem dzieci, nastolatków i ich rodzin i wspólnie przyjrzeć się potencjałowi, jaki niesie uważność we wszystkich dziedzinach związanych z dobrostanem naszym, a co za tym idzie – także młodego pokolenia.

W świecie, gdzie największy nacisk kładziony jest na intelekt i rozwijanie kompetencji umysłu, który analizuje i dzieli, widzimy potrzebę zwrócenia większej uwagi na słuchanie mądrości ciała i serca, która łączy, ucząc współdziałania i pozwalając lepiej zrozumieć siebie, innych ludzi i otaczający nas świat.

To nie techniki i metody, a my, dorośli, jesteśmy podstawowym narzędziem w pracy z dziećmi. Jeśli chcemy pokoju na świecie i szczęśliwych dzieci, musimy ten spokój i szczęście odkryć w sobie.

Oprócz wystąpień prelegentów i pokazu treningu uważności, w czasie konferencji zapewnimy komfortową ilość czasu na rozmowy, wymianę doświadczeń, networking, bycie razem i wzajemną inspirację. W obu miastach w ramach biletu zapewniamy zdrowy posiłek w środku dnia oraz kilka przerw kawowych.

Zadbamy też o otaczający nas świat, rezygnując z plastiku i gadżetów. Każdy uczestnik otrzyma w zamian książkę z tekstami związanymi z tematyką poruszaną na konferencji.

Na potrzeby uczestników stworzyliśmy zamkniętą grupę na Facebooku, gdzie będą mogli wymieniać się doświadczeniem i informacjami również po zakończeniu wydarzenia.

Pragniemy stworzyć nie tylko przestrzeń do dzielenia się wiedzą, ale również czerpania inspiracji i współtworzenia zmiany, która już się dzieje.

 

Więcej informaacji: https://konferencjauwaznosc.pl/