Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

RELACJA-REGULACJA-ROZWÓJ

Data dodania piątek, 6 listopada 2020
Kurs on-line

3R: Relacja, Regulacja, Rozwój - kurs on-line

 

O Kursie

Osią kursu będzie tematyka 3R: relacji, regulacji emocjonalnej i rozwoju. Będziemy przyglądać się tym kwestiom z dwóch perspektyw: 

 • jak wspierać dzieci
 • jak rozumieć i wzmacniać samych siebie. 

Zapraszamy:

 • osoby, które poszukują swojej drogi w rodzicielstwie,
 • osoby, które chcą nauczyć się lepiej opiekować się sobą i dziećmi
 • rodziców, którzy chcą zgłębiać rodzicielstwo bliskości i spotkać ludzi, którzy patrzą w tym samym kierunku
 • tych, którzy wspierają rodziców i dzieci oraz tych, którzy w swojej pracy opiekują się relacjami
 • wszystkich, których interesuje tematyka relacji, regulacji i rozwoju.

Podczas kursu będzie mowa o tym:

 • co to znaczy „rodzicielstwo oparte na relacjach”, jakie działania może podjąć rodzic, by wzmacniać relację z dziećmi, 
 • czym jest regulacja emocjonalna, jakie codzienne trudności mogą się z nią wiązać i co konkretnie można robić, żeby wspierać dzieci w regulacji
 • jak wspierać w regulacji emocjonalnej samych siebie, skąd biorą się złość i zamrożenie, co można robić, gdy jest nam trudno, gdy czujemy, że sobie nie radzimy
 • jakie są najpopularniejsze mity, dotyczące dziecięcego rozwoju i jego wspierania, 
 • jak można radzić sobie z niewspierającymi komunikatami, które kierują do rodziców bliższe i dalsze osoby, jak zadbać o siebie, gdy inni ludzie poddają w wątpliwość nasze wybory.

Chciałybyśmy nie tylko opowiedzieć o tym, czego dzieci potrzebują, co jest dla nich ważne, co wspiera regulację emocjonalną i dziecięcy rozwój. Chcemy także dać uczestnikom konkretną wiedzę o tym, jak to robić oraz jak zaopiekować się sobą, by być w stanie to zrobić. Chcemy zadbać o to, by treści, przekazywane w kursie były dla rodzica możliwe do wykonania. By nie były kolejnym obciążającym oczekiwaniem, czy wymaganiem, które trudno spełnić, ale raczej inspiracją i pomocą. 

Ważną częścią kursu będzie przestrzeń do wymiany doświadczeń, rozwoju i zadawania pytań, dlatego uczestników zaprosimy do zamkniętej grupy na Facebooku, którą będziemy moderować, wraz ze wspierającymi nas osobami.

 

PROWADZĄCY:

Agnieszka o kursie:

„Liczę na to, że kurs da uczestnikom okazję do tego, by przejść proces refleksji i rozwoju, jaki zadziewa się podczas warsztatów stacjonarnych. Dodatkowo, kurs online daje możliwość, by wszystko dokładnie obejrzeć, zagłębić się w tematy, które szczególnie nas dotykają, zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi. Mam przekonanie, że wiedza, którą chcemy przekazać jest w życiu bardzo użyteczna. Często słyszę pytanie: „Czemu tego nie uczą w szkole?”. To bardzo pomocne, by mieć wiedzę o tym, co się w nas dzieje i jak samych siebie obsługiwać. Zależy nam, by ta wiedza trafiała do szerokiego grona, by ci, którzy jej poszukują mieli do niej dostęp. “

Gosia o kursie:

„Kurs jest okazją do tego, by spotkać innych rodziców, którzy poszukują swojej drogi w rodzicielstwie i dla których zaufanie do dziecka i do samych siebie, stanowi ważny drogowskaz. Trudno iść samemu tą drogą, szczególnie gdy w swoim otoczeniu słyszymy wiele głosów pełnych obaw i ocen odnośnie rodzicielstwa opartego na relacji. Wspólnota ludzi, którzy patrzą w tym samym kierunku, którzy szukają, próbują i otwarcie mówią o tym, że nie zawsze im się udaje, to nieoceniony zasób. Do takiej wspólnoty Was zapraszamy.”

3R: relacja, regulacja rozwój – kurs online dla rodziców

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

3R: relacja, regulacja rozwój – kurs online dla rodziców

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Napisałam książkę: „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci” (Wydawnictwo Mamania). Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

3R: relacja, regulacja rozwój – kurs online dla rodziców

Bartek Stańczyk

Storzyłem kurs od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam treści i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technologicznych, pisząc na adres: bartek@rb-pro.pl . 

Organizacja kursu

 • Harmonogram:
  • Kurs trwa od 9.11.2020 do 29.11.2020
  • Webinarium odbędzie się 18.11.2020 o 21:00
 • Filmy. Podane zagadnienia będą omawiane kolejno, w przesyłanych co kilka dni uczestnikom siedmiu filmach. Pozwoli to na pochylenie się nad każdym z tematów osobno i umożliwienie Wam podjęcia refleksji nad każdym z nich. Filmy będą dostępne jeszcze 12 miesięcy po zakończeniu kursu, więc jeśli nie odsłuchacie ich od razu, będzie możliwość wrócenia do nich w dowolnej chwili. Do każdego filmu dołączymy plik w formacie pdf z transkrypcją do czytania i wersję audio do posłuchania.
 • Webinarium. 18.11.2020 o godzinie 21:00 odbędzie się webinarium „Jak sobie radzić, gdy sobie nie radzimy. O wspieraniu dzieci w trudnych sytuacjach”.

 • Grupa. Ważną częścią kursu jest grupa na Facebooku, w której codziennie będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami i zadawać pytania. 
 • Webinarium „Koregulacja”. Uczestnicy kursu przez cały czas jego trwania i pół roku po zakończeniu będą mieli też dostęp do otwartego webinarium, które odbyło się w związku z promocją kursu.

ZAPISY: https://kurs3r.pl/?fbclid=IwAR0zq6EKoeJGumjImBBimynr2ViZVVs0LCNkzOZXpDkUl652vaoe0ElyaBM