Pomoc dziecku

 logo serwisu pomoc dzieciom Serwis Pomoc dziecku

Zadbaj o rozwój swojego dziecka

Zdjęcie usmiechniętej rodziny

Zmiana terminu konferencji TRENING SPOŁECZNY DLA DZIECI Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU

Data dodania wtorek, 7 kwietnia 2020
Konferencja szkoleniowa Fundacji Synapsis

Konferencja szkoleniowa Fundacji SYNAPSIS - Trening społeczny dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu - prelegent Gina Gomez de la Cuesta, współautorka książki "Lego w terapii autyzmu"


  Termin: 

Miejsce: Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, ul. Świeradowska 43

Szanowni Państwo,

w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce i Europie, zaleceniami ze strony służb sanitarnych oraz w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, powołując się na art.VII pkt.4 Regulaminu konferencji Trening społeczny dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu Zarząd Fundacji SYNAPSIS zdecydował o przeniesieniu konferencji na początek grudnia 2020 roku. Konferencja w nowym terminie zostanie poszerzona o dodatkowe moduły tematyczne i trwać będzie 2 dni.

 

O nowym terminie wydarzenia poinformujemy niezwłocznie.

Liczymy na Państwa zrozumienie i mamy nadzieję na spotkanie w grudniu!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Zespół Fundacji SYNAPSIS

Opis wydarzenia:

Terapia z wykorzystaniem klocków to program skupiający się na zapewnieniu interwencji, które pobudzą rozwój społeczny dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wypracowane strategie powstały w oparciu o obserwacje kliniczne, badania wyników oraz dzięki uwagom samych zainteresowanych – dzieci z ASD. Uczestnicy terapii z użyciem klocków reagują bardziej pozytywnie na to podejście niż na inne, tradycyjne formy interwencji.

Takim nieoficjalnym wnioskom przyjrzano się dokładniej podczas serii badań, w tym krótkoterminowemu badaniu LeGoffa z 2004 roku, dłuższemu z 2006 (LeGoff, Sherman) oraz badaniu replikacyjnemu (Owens et.al. 2008).

Podczas wiosennej konferencji Fundacji SYNAPSIS pokrótce omówimy wyniki tych badań, skupimy się jednak przede wszystkim na praktycznych aspektach tego podejścia. Nasza prelegentka Dr Gina Gomez de la Cuesta jest współautorką książki „Lego w terapii autyzmu” i szefową Bricks for Autism C.I.C.

Podczas swojego wystąpienia przedstawi podejścia terapeutyczne na rzecz wzmocnienia samokontroli, opowie o kierowaniu zachowaniem i nagradzaniu, wprowadzi nas także w procedury oceniania i rozwoju tożsamości społecznej.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.konferencja.synapsis.org.pl/